W popkulturze możemy ostatnio zauważyć renesans motywu superbohaterów. O ile temat był zawsze popularny wśród dzieci i nastolatków, coraz częściej sięgają po niego także i dorośli. Dzieje się tak na skutek zainteresowania superbohaterami największych wytwórni filmowych. Dzięki dużym filmom o superbohaterach poznajemy nie tylko tak klasyczne postaci jak Batman, Spider-Man czy Kapitan Ameryka, ale także mniej znane. Do ich grona zalicza się Deadpool. Oczywiście dla fana komiksów nie będzie to postać w żaden sposób nowa, jednak dla kogoś kto śledzi tylko i wyłącznie filmy superbohaterskie- jak najbardziej. Deadpool w świadomości wielu uczestników popkultury zadebiutował dzięki bardzo ciepło przyjętemu filmowi. Dzięki temu także wzrosła popularność komiksów z nim. Zadebiutowały także na polskim rynku. Dzisiaj czytelnik może wybrać pomiędzy zakończoną już serią Deadpool w ramach Marvel Now!, serią Deadpool w ramach Marvel Now! 2.0 oraz Deadpool Classic. Najwłaściwsza wydaje się jednak ta środkowa seria, ponieważ przedstawia ona najbardziej aktualne przygody bohatera.

Bohater czy nie bohater?

Opisywanie Deadpoola jako superbohatera nie jest najwłaściwsze. Owszem, postać osadzona jest w uniwersum Marvela (tym samym, w którym żyje Iron Man, Thor, Spider-Man czy Hulk), ale jednak bardzo różni się od „przeciętnego” jego mieszkańca. Deadpool oczywiście posiada super moce. Jest to zdolność do regeneracji. Zdolność ta opisana jest do przesadności. Przykładowo, jeżeli bohaterowi temu odetnie się kończynę, zregeneruje się. Z drugiej strony Deadpool jest doskonale wyszkolony w sztukach walki. Działa za pomocą dwóch mieczy (katan), ale także za pomocą różnego rodzaju pistoletów. Jego sposób walki podyktowany jest w dużej mierze jego zawodem- jest najemnikiem. Jak ma naleźć miejsce wśród bohaterów? Nie znajduje go. On najczęściej na nich poluje. Nie jest przy tym postacią negatywną- zdecydowanie bardziej pasuje do niego określenie „neutralny”. Owszem, nie zahamuje się przed niczym by otrzymać zapłatę, lecz mimochodem wiele razy zdarzało mu się ratować świat.

Dlaczego wybrać komiksy z Deadpoolem?

Komiksy z Deadpoolem w roli głównej zasługują na uwagę chociażby z tego powodu, że jest to świetna dawka dobrej zabawy. Znajdziemy w nich akcję oraz humor. Scenarzyści komiksów z Deadpoolem najczęściej pozwalają sobie na bardzo dużo, więc nieraz znajdziemy w nich bardzo abstrakcyjne wątki. Tak naprawdę by dowiedzieć się czym są komiksy z tym bohaterem trzeba je przeczytać. Bardzo duża liczba fanów może jednak świadczyć o tym, że warto wydać pieniądze. Jeżeli ktoś się zdecyduje, nie będzie miał problemu z kontynuacją przygód, bowiem na polskim rynku jest bardzo dużo komiksów z tym bohaterem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *